opodolski (opodolski) wrote,
opodolski
opodolski

Леонід Кучма захистив ескадрони смерті та «Беркут» від Гаагського трибуналу

Ідея постійно діючої міжнародної кримінальної юстиції, що карала би за військові злочини та злочини проти людяності виникла одразу після Другої світової війни. Проте втілити у життя цю ідею міжнародній спільноті вдалося лише тоді, коли у власних метастазах луснула комуністична «імперія зла», що протягом майже всього ХХ сторіччя коїла злочини, які за мракобіссям, жорстокістю та масштабом нічим не поступалися звірячості нацистів Третього Рейху.
1998 року 120 країн світу нарешті підписали Римський статут, на основі якого був створений міжнародний кримінальний суд, що почав діяти у Гаазі з 1 липня 2002 року.
20 січня 2000 року Леонід Кучма, аби трохи підфарбувати свій імідж, спотворений передвиборчими терактами (Щербань, Гетьман, Чорновол), що коїлись виключно у його політичних інтересах, та системними маніпуляціями другого обрання, підписав від імені України Римський статут.
Проте восени цього ж 2000 року Україну струснуло «касетним скандалом», з якого ми, а головне – міжнародна спільнота, дізналися, що українські ескадрони смерті сформовані і знаходяться безпосередньо у надрах правоохоронної системи України. Що ці пернаті підрозділи «орлів» Кравченка керуються прямо з кабінету президента Кучми та «кришуються» першими керівниками української СБУ та Генеральної прокуратури.
Леонід Данилович швидко отямився і 13 лютого 2001 року, аби унеможливити ратифікацію Римського статуту у Верховній Раді, побіг у Конституційний Суд питатися щодо відповідності Римського статуту українській Конституції. Побіг, бо відразу побачив власне майбутнє на лаві підсудних Гаагського трибуналу. Адже ті злочини, що мали ознаки злочинів проти людяності і що вилізли на поверхню: вбивство Гонгадзе, захоплення та катування Подольського, замах на життя Єльяшкевича – у разі міжнародного незалежного розслідування обов’язково привели б до інших десятків, якщо не сотень подібних політичних вбивств та катувань.
11 липня 2001 року Конституційний суд України, що від свого заснування був запланований Кучмою та його оточенням як технічно-допоміжний підвідділ президентської адміністрації, ухвалив «категоричну» невідповідність Римського статуту Конституції України. Перший і головний аргумент: міжнародна юстиція на відміну від української не визнає будь-яких національних імунітетів і незалежно від посади або сану кримінально переслідує тих, хто скоїв злочин проти людяності. Іншими словами, на замовлення Кучми Конституційний суд брутально спотворив дух української Конституції, що, насамперед, однозначно гарантує захист життя і прав людини. Натомість він захистив не людину, а владу: Президента, українських суддів, депутатів – гарантував їм недоторканість навіть тоді, коли мова йде про військові злочини або злочини проти людяності.

Отже саме завдяки Кучмі сучасні пернаті: «Беркут» і оперативні «орли Захарченка», – що тисячами вилуплюються в інкубаторах узурпованої президентської влади, тепер так нахабно хизуються гарантованою безкарністю.
Мені заперечать: перспектива міжнародного переслідування злочинів проти людяності зберігається навіть тоді, коли країна не є членом Римського статуту. Адже передбачено таке переслідування за поданням Ради безпеки ООН.
Погоджуюсь – теоретично це можливо.
А практично?
Чи дозволить Росія, що має право вето у Раді безпеки ООН, переслідувати «героїв руського міру», яким вона власноруч підносила патрони і гранати? Чи дозволить Путін судити українофобів-антисемітів, агентів та резидентів ФСБ, яких він просунув у міністри, депутати, губернатори незалежної України, які тепер очолюють і РНБО, і адміністрацію братнього українського президента, аби віддавати злочинні накази на знищення України? Я вже не кажу про бандитів у шоломах, яким кремлівська пропаганда за вбивства і каліцтво українських патріотів ліпить крила святих архангелів «руського добра». Важко уявити російських політиків, що не стануть дипломатичною стіною на захист гусарів з ескадронів смерті, тим більше якщо серед них вже помітили справжніх інтернаціоналістів, що, катуючи українців, автентично акають зі справжнім московським гонором.
Разом з тим маємо не складати руки. Всією Україною маємо добиватися саме неупередженого міжнародного суду, як засобу національного зцілення. Це буде нелегко і не просто. Нам протидіятиме вся правоохоронна система України, вся когорта українських псевдо суддів. Нам нав’язливо заважатиме п’ята колона. Ми знову зіткнемося із зрадою, адже мільярди Кучми і надалі розкладатимуть свої політичні яйця по всіх фракційних кошиках парламенту, по всіх державних інститутах. Ці вичавлені з нас мільярди і надалі маніпулюватимуть українськими ЗМІ на кшталт «Української правди», що тепер не соромиться відкрито грати у інтересах родини Кучми-Пінчука, яку ми підозрюємо у замовлені вбивства засновника цієї самої «Української правди» – Георгія Гонгадзе.
Але ми не здамося.
Ретельно збираймо всі факти, всі докази. А головне – голосуймо на всіх виборах лише за тих, хто гарантуватиме нам приєднання України до Римського статуту.
Адже поки ми не доб’ємось справедливості за кров на Грушевського, за страждання і смерті закатованих у лісі, за тортури заручників у в’язницях та міліцейських підвалах, за відрізану голову усміхненого Гонгадзе – ми не зможемо гарантувати нашім дітям справжнє європейське майбутнє.
Tags: Гаагский трибунал, Гонгадзе, Кучма, Римський статут, Янукович, ескадрони смерті
Subscribe

 • «ДЕРЖАВНА ТАЄМНИЦЯ» ЯК ІНСТРУМЕНТ ПОЛІТИЧНОЇ КОРУПЦІЇ

  Повіримо ювілейним обіцянкам Петра Порошенка розслідувати всі резонансні злочини? Навіщо і сьогодні ховати справу Гонгадзе за грифом секретно? Хто…

 • ЛЯПАС СУСПІЛЬНОМУ СМАКУ

  Отже жоден з тих, хто заробляв репутацію борця з системою корупційної влади на справі Гонгадзе не лише не з’явився у Київський апеляційний суд,…

 • Запрошення «друзів» Гонгадзе

  У понеділок 24 листопада у Київському апеляційному суді починається новий етап процесу над Пукачем, який ми зобов’язані , нарешті зробити…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments